U mikulskich

Weekend w Zakopanem

Weekend w Zakopanem

Zakopane to malownicza miejscowość, która oferuje turyście wiele atrakcji zarówno zimą jak i latem. To wspaniałe, górskie miasto jest szczególnie atrakcyjne porą zimową, gdyż miłośnicy białego szaleństwa mają tu do dyspozycji wiele świetnie przygotowanych stoków i wyciągów narciarskich. Latem także można znaleźć zajęcie dla siebie, wędrując na przykład po górskich szczytach i dolinach pośród pięknej natury. Rozpoczyna się tu droga wielu szlaków turystycznych pieszych oraz rowerowych. Osoby starsze lub bardziej leniwe dotrzeć mogą na jeden ze szczytów tatrzańskich dzięki kolejkom na Gubałówkę, Kasprowy Wierch czy Butorowy Wierch. Zakopane to również miejsce, do którego udają się artyści i pasjonaci sztuki. Zwiedzić mogą oni tam liczne muzea i galerie oraz obejrzeć sztukę w teatrze Witkacego. Dodatkowo, na zakopiańskich Krupówkach znajduje się mnóstwo zabytkowych budowli, którymi zachwycił się już niejeden architekt.

Ten sławny ośrodek turystyczny oferuje niezwykle bogatą bazę noclegową. Apartamenty w Zakopanem, kwatery prywatne czy hotele przygotowane są dla najbardziej wymagających turystów. Również dojazd do Zakopanego jest przyjemny, choć bywa często, że słynna „Zakopianka” często jest zatłoczona, szczególnie w sezonie zimowym. Zakopane odwiedza rocznie ponad 2mln gości, a ich celem są oprócz Tatr, liczne wyciągi narciarskie, górskie szlaki turystyczne zarówno dla amatorów spacerów, jak doświadczonych turystów wysokogórskich.

Miłośnicy jedzenia także nie mogą narzekać na różnorodność specjałów kulinarnych w Zakopanem, szczególnie tych góralskich przysmaków. W trakcie długich spacerów, zawsze można wstąpić do licznych restauracji, pizzerii, czy też karczm regionalnych, gdzie grają góralską muzykę i spróbować góralskich specjałów. Można tu również popływać na basenie geotermalnym na Antałówce. Pod skocznią i na górnej polanie Gubałówki można ponadto pojeździć konno. W Zakopanem organizowanych jest dużo imprez kulturalnych, regionalnych, sportowych jak również koncerty sławnych gwiazd. Do tego rodzaju wydarzeń należy:Żywiec – Na Śniegu Jesień Tatrzańska, Majówka Tatrzańska, Dni Zakopanego, czy Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich. Każdy kto chociaż raz odwiedził Zakopane z pewnością powróci do tego pięknego i malowniczego miejsca. Nie pozostaje nic innego jak zarezerwować noclegi w Zakopanem dla całej swojej rodziny i wyjechać na niezapomnianą wycieczkę do miasteczka, w którym człowiek zapomina o mijającym czasie.

Pozostałe artykuły tematyczne:

Weekend w Zakopanem
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Previous article
Zajazd u Mikulskich wiązowna
Next article
Wakacje w Bułgarii
About the author
related articles