U mikulskich

Wakacje w Bułgarii

Wakacje w Bułgarii

Plaża w Słonecznym Brzegu
Wakacje tuż za progiem, część osób już zaczyna powoli pakować walizki. Co niektórzy właśnie odpoczywają na urlopowych wojażach, wykorzystując okres, kiedy jeszcze jest względnie spokojnie. Jak co roku, największym zainteresowaniem cieszą się miejscowości nadmorskie, zwłaszcza w rejonie Morza Śródziemnego lub Adriatyku. Sporym zainteresowaniem cieszy się również rejon Morza Czarnego, a zwłaszcza Bułgaria.

Bułgarskie kurorty proponują zakwaterowanie na najwyższym światowym poziomie, jakość oferowanych usług jest naprawdę wysoka, a do tego proponowane zakwaterowanie jest zdecydowanie tańsze. Do tego standardem jest dostęp do basenu, miejsce parkingowe, możliwość skorzystania z ofert pól golfowych, siłowni, kortów tenisowych. Oferty bułgarskie są zwłaszcza ciekawe dla osób wyjeżdżających z dziećmi. W wielu resortach infrastruktura turystyczna obejmuje liczne place zabaw, baseny dla dzieci, minigolfy dla najmłodszych. Nowo budowane apartamentowce tworzą często całe kompleksy wczasowe, jak choćby Royal Sun, Royal Garden w Słonecznym Brzegu czy Privilege w Elenite i wiele, wile innych. Część z nich została zaprojektowana w formie strzeżonych osiedli z 24-godzinną ochroną. Na kompleksowych basenach i plażach bezpieczeństwa pilnują ratownicy.

Osoby decydujące się na wyjazd do najsłynniejszych miejsc na wybrzeżu, takich jak Słoneczny Brzeg, położony w okolicy Burgas oraz Złote Piaski zlokalizowane w pobliżu Warny, czy też mniej znane Carewo, Kraniewo czy Święty Włas bez problemu znajdą tanie noclegi nad morzem. Można znaleźć mnóstwo naprawdę ciekawych cenowo ofert. W dodatku życie w Bułgarii jest zdecydowanie tańsze niż w Europie Zachodniej.

O popularności Bułgarii decyduje także interesująca kultura i historia, unikatowe zabytki czasów starożytnych i średniowiecznych, bizantyjskie twierdze, tureckie meczety oraz chrześcijańskie kościoły. Dodatkową zaletę stanowi możliwość uprawiania sportów, zwłaszcza sportów wodnych. Znajdują się tu liczne wypożyczalnie sprzętu wodnego, a wspaniałe warunki pogodowe przyciągają licznych amatorów aktywnego wypoczynku.

Natomiast w przypadku Adriatyku sporą popularnością od wielu już lat cieszy się Chorwacja. Jakość oferowanych usług i prezentowany standard zarówno w ośrodkach wypoczynkowych, jak i w prywatnych kwaterach są na najwyższym światowym poziomie. Chorwacja mająca wysoką pozycję wśród turystów z całego świata, nadal jest atrakcyjna cenowo w porównaniu z Włochami czy Grecją. Nieco niższe lub podobne ceny w tym rejonie można jeszcze znaleźć w Czarnogórze, Bośni i Hercegowinie czy Słowenii.

Pozostałe artykuły tematyczne:

Wakacje w Bułgarii
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Previous article
Weekend w Zakopanem
Next article
Dolina Loary
About the author
related articles