U mikulskich

SANDOMIERZ

Sandomierz to bardzo urokliwe miasto ? niektórzy mówią, że wręcz magiczne?
Sandomierz położony nad Wisłą na styku trzech krain geograficznych: Wyżyny Sandomierskiej, Kotliny Sandomierskiej Wyżyny Lubelskiej miał doskonałe warunki do rozwoju. Opisywany był już w XI wieku przez Galla Anonima.
Malownicze uliczki i zaułki starego miasta tworzą niepowtarzalny klimat romantyzmu ?tu czuje się te wieki, które stworzyły to miasto. Sandomierzem zachwycają się zarówno koneserzy potrafiący docenić na przykład jak niezwykły jest chociażby pochyły Rynek Sandomierza jak i zwykli zjadacze chleba.
W obecnym czasie realizowany jest projekt (2007-2013) REWITALIZACJA STAREGO MIASTA W SANDOMIERZU ? BULWAR PIŁSUDSKIEGO zmierzający do odzyskania dawnej świetności zaniedbanej bardzo tej części miasta.
Malownicze położenie skłoniło autorów projektu nowoczesnego zagospodarowania nadbrzeża Wisły, do działań zmierzających do renowacji starego kanału portowego, co umożliwi żeglugę statków pasażerskich. Projekt zakłada też, że będzie można uprawiać sporty wodne i rodzinnie plażować nad Wisłą. Ma powstać nowoczesna przystań i ośrodek sportów wodnych, a także raj dla dzieci ? doskonale wyposażone place zabaw.
Już dziś warto, oczywiście wybrać się do tego przepięknego miasta?i wrócić za parę lat, aby zobaczyć jak Sandomierz się zmienił i wypiękniał.

Pozostałe artykuły tematyczne:

SANDOMIERZ
1 vote, 5.00 avg. rating (87% score)
Previous article
ZAKOPANE
Next article
KOWARY
About the author
related articles