U mikulskich

Noclegi Karpacz

Karpacz jest wspaniałym miejscem na wypoczynek. Sam fakt, że leży u stóp Śnieżki przyciąga dużą liczbę turystów. W centralnej i górnej części Karpacza znajduję się kilka stoków narciarskich, a wśród nich słynna Kolorowa oferująca w lecie zjazd saniami z rolkami po rynnie, a zimą jazdę na nartach po tym samym stoku.
Karpacz jest stacja klimatyczną o surowym klimacie, w którym pokrywa śnieżna zalega średnio blisko 100 dni w roku. Dzięki temu w samym Karpaczu występują bardzo dobre warunki do uprawiania sportów zimowych.

Sprawdź gdzie najtaniej – noclegi Karpacz – apartamenty, hotele, pensjonaty, kempingi.

Oczywiście największą atrakcją jest kompleks „Kopa” na który składa się sieć wyciągów orczykowych i krzesełkowych. Te ostatnie działają zarówno latem jak i zimą.
Działają tutaj takze baseny, korty tenisowe, oraz inne urządzenia na miarę kurortu.
Karpacz dzięki położeniu pod Śnieżką jest główną bazą wypadową w polskie Karkonosze. Warto jednak zwiedzić same miasto. Na pierwszym miejscu oczywiście skandynawski kościółek Wang kojarzony jako symbol Karpacza i Karkonoszy. Ciekawe są także, choć „niestare”, kościóły pw. NMP, oraz Najświętszego Serca Jezusowego. Warto także zajrzeć do muzeów: Miejskiego Muzeum Zabawek oraz Muzeum Sportu i Turystyki. Interesująca jest także zapora na Łomnicy, skocznia narciarska, a także miasteczko Western City, będące przykładem nowoczesnych pomysłów na biznes turystyczny.

Pozostałe artykuły tematyczne:

Noclegi Karpacz
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Previous article
Noclegi Wisła
Next article
Atrakcje turystyczne w Polsce
About the author
related articles