U mikulskich

Lot Kraków Dortmund

Z Małopolski do Zagłębia Ruhry

Kraków – stolica Małopolski, największe miasto w południowej Polsce i Dortmund – leżące w samym środku Niemiec, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia największe miasto w Zagłębiu Ruhry. Co łączy te dwa miejsca? Okazuje się, że jest bardzo wiele wspólnych cech, które zachęcają turystów do odwiedzin.

Kraków to jedno z najstarszych miast w Polsce. Prawa miejskie uzyskał w 1257 roku, a do 1795 roku pełnił funkcję stolicy Polski. Również w XIII wieku prawa miejskie uzyskał Dortmund, będący jednym z najbardziej wpływowych miast Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego. Wysoka ranga obu miejsc powodowała m.in. rozwój architektury, dzięki czemu możemy teraz podziwiać przepiękne zabytki.

Dobre połączenie komunikacyjne sprawia, że liczącą 1000 kilometrów trasę pomiędzy oboma miastami pokonujemy samochodem w niecałe 10 godzin. Zdecydowanie szybciej jest drogą powietrzną. Lot Kraków Dortmund zajmuje tylko półtorej godziny. Korzystając z możliwości podróży samolotem w ciągu kilku chwil zabytki takie jak Wawel, Sukiennice, Barbakan czy Kościół Mariacki możemy zamienić na… Kościół Mariacki, pełniący niegdyś funkcję warowni kościół św. Piotra czy zbudowany na wodzie przepiękny Zamek Bodelshwingh.

Oba miasta posiadają bogatą infrastrukturę turystyczną z dużą liczbą miejsc noclegowych, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dobrze rozwinięta komunikacja miejsca zarówno w Stolicy Małopolski, jak i w największym mieście Zagłębia Ruhry ułatwia podziwianie zabytków.

Turyści mogą odwiedzić Dortmund i Kraków również ze względu na bogate tradycje piłkarskie. Któż nie słyszał o Borussii Dortmund? Warto wspomnieć, że w klubie z Niemiec występował swego czasu wychowanek krakowskiej Wisły – Kuba Błaszczykowski. Jak widać, oba miasta mają ze sobą wiele wspólnego… Co jeszcze? Warto przekonać się samemu.

Pozostałe artykuły tematyczne:

Lot Kraków Dortmund
2 votes, 3.00 avg. rating (65% score)
Previous article
Loty Kraków Bruksela
Next article
Wyjazdy narciarskie Kraków
About the author
related articles