U mikulskich

KRAKÓW ? SZLAKAMI PAPIEŻA

Dawna stolica Polski ma jakiś specyficzny klimat: czuje się tu przeszłość?i energię?
Na każdym kroku można też znaleźć ślady papieża Polaka?On należał można by powiedzieć do trzech miast: do Wadowic, do Krakowa i oczywiście do Rzymu,?ale to o Krakowie powiedział, że jest miastem Jego życia?
Najważniejszymi miejscami w stolicy Małopolski związanymi z Janem Pawłem II są: Pałac Biskupów Krakowskich na ulicy Franciszkańskiej, gdzie jest słynne papieskie okno, z którego przemawiał do tłumów podczas swoich pielgrzymek do kraju; Uniwersytet Jagielloński, gdzie studiował filozofię i teologię; kościół św. Floriana, gdzie zapoczątkował duszpasterstwo akademickie. Papież jeszcze jako młody wikary przechadzał się po krakowskich Plantach i ulicy Floriańskiej, która w dzisiejszych czasach stałą się ulicą modnych klubów, restauracji i kawiarni…Na Rynku Głównym w 1981 roku po zamachu na Papieża Polaka zorganizowano Biały Marsz zupełnie spontanicznie i cały świat zobaczył jak Polacy potrafią się zjednoczyć, aby modlić się za życie i zdrowie cenionego Papieża?
Nie sposób także przeoczyć Kościoła Mariackiego, gdzie w ołtarzu głównym jest słynne dzieło Vita Stwosza, które ówcześnie kosztowało tyle, co roczny budżet miasta?
Kto raz odwiedził to miasto bardzo chętnie do niego wraca i za każdym razem odkrywa coś nowego i bardzo interesującego?

Pozostałe artykuły tematyczne:

KRAKÓW ? SZLAKAMI PAPIEŻA
1 vote, 5.00 avg. rating (87% score)
Previous article
KLUKI
Next article
Skoki spadochronowe
About the author
related articles