ul. Parkingowa 18a
05-462 Wiązowna
022 780 41 96
umikulskich@gmail.com
FB

 

- Dlaczego wszystko wokół Pani ma kolor fioletowy?

- Bo ten kolor symbolizuje wierność i pokorę…

Nie zadałam Pani Barbarze Wachowicz tego pytania na sobotnim spotkaniu w Zajeździe u Mikulskich. Spytał ktoś inny. Pani Barbara wszystko ma w kolorze fioletu. Torby, ubrania, buty, okładki książek pachnące świeżą farbą. Kwiaty i flamaster, którym  podpisywała z pietyzmem książki, oddając się tej czynności bez reszty. Kolejka po autograf stała przy stoliku niestrudzenie. Miałam wrażenie, że nigdy się nie skończy. Dedykacje to poematy, sentencje na życie. Zanim jednak pani Wachowicz spotkała się z wielbicielami książek sam na sam, zanim ksiądz parałat, proboszcz Parafii św. Wojciecha w Wiązownie Tadeusz Łakomiec wzruszonym głosem podziękował pani Barbarze, za emocje których dostarczyła władając polszczyzną po mistrzowsku, zanim obecni stanęłi do rodzinnej fotografii,  blisko dwie godziny należały tylko do niej.  Opowiadała o miłościach wielkich Polaków takich jak: Jan III Sobieski, Tadeusz Kościuszko,Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Fryderyk Chopin, Henryk Sienkiewicz, Stefan Żeromski, Krzysztof Kamil Baczyński.

Pani Barbara jeszcze w rozmowie telefonicznej prosiła mnie o nie wymienianie jej wszystkich orderów, nagród i zasług. Odpowiedziałam, że powitam ją tak, jak marzyłam : Barbara Wachowicz, którą zawsze chciałam poznać, powitać i przytulić.

P.S

Droga Pani Małgorzato.

Serdecznie dziękuję za dobre słowa. Przesyłam Państwu najlepsze życzenia, żeby Zajazd kwitł i rozkwitał. Kwiaty - zgodnie z zapowiedzią zostały ustawione na wystawie pod zdjęciem Matuli polskich harcerzy. 

Basia Wachowicz

 

Barbara Wachowicz
Ciacha!