U mikulskich

Hotele Kraków Kazimierz

Hotele w Krakowie

Kraków, druga po Gnieźnie stolica Polski to piękne, stare i pełne zabytków miasto. Leży nad Wisłą, najdłuższą polską rzeką, w całości położoną w granicach naszego kraju. Kraków, według obecnych zapisów, najdłużej miał godność być stolicą Polski.
Miasto od lat jest celem turystycznych wycieczek. Najbardziej zwiedzany jest oczywiście Zamek Królewski na Wawelu oraz Smocza Jama. Na temat Smoczej Jamy bardzo dawno temu powstała legenda, która do dziś jest przytaczana we wszystkich przewodnikach po zabytkach Krakowa. Oprócz Zamku jest oczywiście sporo innych zabytków powstałych kilka wieków temu jak na przykład Sukiennice, Stare Miasto, Rynek Główny, Kościół Mariacki, Kopiec Kościuszki czy Kazimierz.
Kazimierz – jedna z dzielnic Krakowa- został w 1978 roku wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a obecnie stanowi ważną atrakcję turystyczną miasta.
Ze względu na duży ruch turystyczny, na Kazimierzu powstało wiele eleganckich i komfortowych hoteli. Zwiedzając miasto nie wystarczy jednego dnia na zobaczenie wszystkich atrakcji, dlatego hotele Kraków Kazimierz, a raczej pokoje w takich hotelach będą bardzo przydatne. Pokoje w hotelach na Kazimierzu mają wysoki standard, są przestronne i wygodnie wyposażone. Pokój można rezerwować przez internet. Każdy hotel posiada również, dla wygody swoich gości apartamenty. Obsługa hotelowa sprawi, że goście będą zadowoleni z pobytu, a zwiedzanie miasta przyniesie im wiele przyjemności.
Każdy, przynajmniej raz w życiu, powinien zwiedzić to piękne, królewskie miasto.

Pozostałe artykuły tematyczne:

Hotele Kraków Kazimierz
1 vote, 4.00 avg. rating (77% score)
Previous article
Tanie noclegi nad Morzem Bałtyckim
Next article
Tanie noclegi Kraków
About the author
related articles