U mikulskich

Atrakcje turystyczne w Polsce

Połonina Caryńska to jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych w Bieszczadach. Z jej wierzchołka rozpościerają się znakomite widoki na okolicę. Obszar ten należy do Bieszczadzkiego Parku Narodowego i dzięki temu chronione są rzadkie gatunki roślin i zwierząt. Niemniej piękna jest druga z połonin – Połonina Wetlińska, nieco w cieniu bieszczadzkich połonin pozostaje najwyższy szczyt tego pasma po polskiej stronie czyli Tarnica.

W Sudetach największym uznaniem wśród turystów cieszy się najwyższe pasmo jakim są położone w zachodniej części Sudetów Karkonosze. Dosyć mało znanym pasmem są Góry Sowie – najstarsze pasmo górskie Sudetów i jednocześnie w najwyższym stopniu zniszczone poprzez kwaśne deszcze. Najwyższym grzbietem jest Wielka Sowa, która mierzy sobie 1015 metrów nad poziomem morza, a jej zbocza są nadzwyczaj atrakcyjne dla narciarzy. Na Wielkiej Sowie znajduje się baszta widokowa, z której wierzchołka można podziwiać zniewalające widoki na góry.

Niezwykle pięknym i często niedocenianym regionem naszego kraju jesy niewątpliwie Pojezierze Kaszubskie określane też Szwajcarią Kaszubską , to rejon w północnej Polsce mieszczący się blisko Wybrzeża Bałtyku. Kaszuby formalnie nie posiadają stolicy, lecz zwykle wspomina się o miejscowości Kartuzy. Miejscowość liczy sobie mniej więcej 15 tysięcy mieszkańców. Obiektem, który powinno się odwiedzić jest Muzeum Kaszubskie imienia Franciszka Tredera. Poznać w tym miejscu możemy przeszłość Kaszub, dzięki zebranym licznym eksponatom związanym z owym fascynującym regionem.

Pozostałe artykuły tematyczne:

Atrakcje turystyczne w Polsce
1 vote, 5.00 avg. rating (87% score)
Previous article
Noclegi Karpacz
Next article
Wycieczki w góry i uwodzenie kobiet
About the author
related articles